czterdziestkapiątka

Bohater książki posługuje się coltem kalibru 45. Czy może się posługiwać czterdziestkąpiątką? Podobnie zamiast Peugeota 404 – czterystaczwórką?
Tak właśnie bym napisał, w czym upewnia mnie Nowy słownik ortograficzny PWN, który ma hasło dwudziestkapiątka, a także zwyczaj językowy warszawiaków (i pewnie nie tylko ich), którzy na autobus linii 105 mówią stopiątka.
Mirosław Bańko