cztery zdania o pieniądzach

Szanowni Państwo! Która forma jest poprawna: „Mamy wystarczająco pieniędzy” czy „Mamy wystarczająco dużo pieniędzy”? A może lepiej będzie powiedzieć po prostu „Mamy dość pieniędzy” lub „Mamy wystarczającą ilość pieniędzy”? Z góry dziękuję za wyjaśnienia.
Wszystkie podane przykłady są poprawnie zbudowane z wyjątkiem pierwszego. Zdanie „Mamy dość pieniędzy” jest jednak potencjalnie dwuznaczne: dość może tu znaczyć 'wystarczająco dużo' lub 'za dużo'. Zdanie „Mamy wystarczającą ilość pieniędzy” może zaś zabrzmieć nienaturalnie. Najlepsze i najbezpieczniejsze jest drugie zdanie: „Mamy wystarczająco dużo pieniędzy”.
Mirosław Bańko, PWN