czwarta kropka

Czy po wielokropku zapisanym kursywą (np. jako część tytułu) można postawić kropkę, czy też należy ją pominąć? Przykładowe zdanie: „Jedną z najbardziej znanych nowel Elizy Orzeszkowej jest A…B…C…(.)” (tytuł jest pochylony).
W wypadku zbiegu wielokropka i kropki wielokropek okazuje się znakiem silniejszym, tzn. wchłania w siebie kropkę. Inaczej mówiąc, czwarta kropka jest niepotrzebna.
O zbiegach znaków interpunkcyjnych można poczytać więcej np. w Kieszonkowym słowniczku interpunkcyjnym PWN (jego autorami są Jerzy Podracki i Alina Gałązka).
Mirosław Bańko, PWN