czy…, czy…

Dzień dobry!
Moje pytanie dotyczy interpunkcji. Czy w zdaniu „Nie poinformowaliśmy go, czy zjawią się, czy nie” należy postawić przecinek przed drugim czy? Jaka zasada obowiązuje w tym przypadku? Zdanie o powyższej konstrukcji często spotykam w tekstach i różnie bywa tu z przecinkami. Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Dorota Bauta, Poznań
Niektórzy autorzy dopuszczają tu dwojaką interpunkcję w zależności od tego, czy oba czy pełnią tę samą funkcję, czy nie. Przyznam się jednak, że podawane przez nich kryteria wyboru wydawały mi się zawsze tak niejasne, iż dawno już zrezygnowałem z prób ich zrozumienia i stawiam przecinek przed jednym i drugim czy (tak jak w poprzednim zdaniu).
Mirosław Bańko, PWN