czy… (,) czy…

Szanowni Państwo,

która z form jest poprawna: „zdecyduj, czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe”, czy może wersja z przecinkiem: „zdecyduj, czy zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe”?

Serdecznie pozdrawiam

Katarzyna

Drugie czy pełni – jako spójnik – tę samą funkcję, tak więc przecinek należy w przytoczonym wypowiedzeniu postawić dwukrotnie, por. Zdecyduj, czy zdanie jest prawdziwe, czy [zdanie jest] fałszywe.

Adam Wolański