dane adresata

dane adresata
26.10.2006
Pisząc oficjalne pismo (np. ofertę) do konkretnej osoby w danej firmie, czy najpierw powinnam napisać grzecznościowo dane osoby, do której kieruję pismo, a dalej nazwę firmy, czy na odwrót?
Nagłówkiem w pismach oficjalnych (listach do instytucji, urzędów itp.) zasadniczo może być albo nazwa firmy, do której się zwracamy, np. Państwowy Zakład Higieny / Dział Zaopatrzenia…, albo funkcja bądź stanowisko osoby, do której się zwracamy, np. Jej Magnificencja / Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Pan Dyrektor Administracyjny / Państwowego Szpitala Klinicznego nr….
Jeżeli natomiast znamy imię i nazwisko (ewentualnie stopień zawodowy, naukowy itp.) osoby pełniącej daną funkcję, elegancko będzie umieścić w nagłówku najpierw imię i nazwisko, a następnie funkcję. Na przykład: Sz. Pan / Dr Antoni Saczewski / Dyrektor Instytutu Geologii / ….
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!