dane billingowe

Kupując w sklepach internetowych, często widzę sekcję dane billingowe, w której muszę podać imię, nazwisko, adres itp. Zastanawiam się, czy takie sformułowanie jest prawidłowe? Czy billing nie odnosi się tylko do wykazu rozmów telefonicznych?
W słownikach wyrazów obcych billing figuruje tylko jako wykaz połączeń telefonicznych i ich rejestrowanie. W języku amgielskim słowo to ma szerszy zakres, odnosi się w ogóle do wystawiania faktur, a jego źródłem jego prawdopodobnie łacińska bulla o znaczeniu 'pieczęć' lub 'dokument opatrzony pieczęcią'. Zamiast dane billingowe można mówić po polsku dane kontrahenta, dane nabywcy itp.
Mirosław Bańko, PWN