daty i godziny

Mili Państwo!
Proszę o rozstrzygnięcie, czy dopuszczalne jest w języku polskim zapisywanie godziny w następujący sposób: o 20-tej, o 18-tej itp. Niestety, mimo usilnych starań, nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie w żadnym popularnym słowniku. Bardzo dziękuję za pomoc.
Z poważaniem
Małgorzata Matuszczak
Szkoda, ale takie zapisy są niepoprawne. Zamiast „Spotkamy się 18-tego o 20-tej” językoznawcy normatywiści każą pisać „Spotkamy się 18 o 20”, co jest mało czytelne, „Spotkamy się 18. o 20.”, co jest niewiele lepsze, albo „Spotkamy się osiemnastego o dwudziestej”, co jest długie i niewygodne. Takie zakazy i nakazy mają charakter konwencjonalny. W latach przedwojennych pisało się np. 3-go maja i było dobrze. Dziś ktoś, kto tak napisze, narazi się na podejrzenie o błąd.
Mirosław Bańko