daty

Szanowni Państwo!
Czy poprawne jest wyrażenie w dniu ósmego kwietnia, czy w dniu ósmym kwietnia? Dotyczy to pism sądowych, w których ta formuła ze słowem dzień musi zostać zachowana.
Z poważaniem
Iwona Hlebko
Można pisać i tak, i tak, ale konstrukcje typu w dniu ósmego kwietnia są częstsze. W Małym słowniku wyrazów kłopotliwych PWN temat ten jest omówiony obszerniej (zob. hasło styczeń, luty itd.).
Mirosław Bańko