db. czy db?

Jak poprawnie zapisać skrót: db czy db. (w rozumienu stopnia szkolnego)? Słownik ortograficzny podaje db (bez kropki), a w słowniku Pana Podrackiego znajduję db. (z kropką)?
Dziękuję za odpowiedź.
Prof. Podracki podaje pisownię zgodną z regułą (kropka oznacza, że skrót nie zawiera ostatniej litery skróconej formy). Słownik ortograficzny PWN podaje natomiast pisownię zgodną ze zwyczajem językowym. W tej sytuacji najrozsadniejszy wydaje się kompromis, czyli uznanie obu pisowni za równoprawne warianty (tak czyni Inny słownik języka polskiego PWN pod moją redakcją).
Mirosław Bańko