de i von w indeksie osobowym

Witam,
jeżeli układam indeks osobowy i chcę w nim umieścić nazwisko z cząstką de lub von, to gdzie to zrobić? Czy zapis Palma Brian de jest poprawny? Piszemy de małą czy wielką literą?
Dziękuję za odpowiedź.
Zapisy typu Palma Brian de, Jungingen Ulrich von stosuje się w spisach alfabetycznych, np. w encyklopediach, i tylko w takich okolicznościach można je zaakceptować.
Rodzajnik de w nazwiskach z reguły piszemy małą literą.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski