debatować – dyskutować

Czy można powiedzieć, że coś będzie debatowane zamiast będzie przedmiotem debaty?
Czasownik debatować jest nieprzechodni, więcej – jego dopełnienie można wprowadzić tylko przyimkiem (debatować nad czym albo o czym). Można więc debatować do rana, ale nie można debatować projektu. Na szczęście projekt daje się dyskutować, więc może być dyskutowany. „Czy coś będzie dyskutowane?” – „Oczywiście, zapraszamy do dyskusji!”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski