deminutywy i hiporystyki

Czy zdrobnienia możemy zasadniczo podzielić na deminutywy (powstały wyraz oznacza przedmiot mniejszy w stosunku do tego, z którego został utworzony, np. stółstolik) i hipokorystyki (powstały wyraz wyraża pozytywne uczucie osoby mówiącej w stosunku do przedmiotu wypowiedzi, np. tatatatuś), czy też deminutyw i hipokorystyk to synonimy?
Dziękuję i pozdrawiam.
Zdrobnienia to inaczej deminutywy, a hipokorystyki nazywane są też spieszczeniami. Traktuje się je jako dwie odrębne grupy wyrazów pochodnych słowotwórczo, choć niektóre zdrobnienia mogą też mieć pozytywne nacechowanie ekspresywne, np. kotek ‘mały (miły) kot’, koteczek, słoneczko.
Terminów deminutyw i hipokorystyk nie możemy uznać za synonimy, ponieważ nie można ich używać zamiennie w tym samym kontekście.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski