detoksykacyjny czy detoksykujący?

Witam,
proszę o pomoc w sprawie poprawnego słowa – czy powinniśmy powiedzieć siła detoksykujaca, czy siła detoksykacyjna?
Z góry dziękuję,
Marysia
Detoksykacyjny pochodzi od detoksykacja (analogicznie nawigacyjny od nawigacja i in.), detoksykujący – od detoksykować. Wymieniony tutaj rzeczownik jest używany częściej od czasownika i szerzej znany, więc jeśli ma Pani swobodę wyboru, radzę wybrać siłę dotoksykacyjną. Przeciwny wybór nie będzie jednak błędem językowym.
Mirosław Bańko, PWN