developer – deweloper

Jaka jest zalecana pisownia słowa: developer czy deweloper? „Słownik współczesnego języka polskiego” pod redakcją Bogusława Dunaja podaje obie formy jako równorzędne, „Inny słownik języka polskiego PWN” pod red. Mirosława Bańki odsyła do formy developer, ale uwzględnia również formę deweloper. Czy któraś z tych form jest zalecana albo dopuszczalna?
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
W Innym słowniku języka polskiego daliśmy pierwszeństwo formie obcej, gdyż taka wówczas przeważała w tekstach. Z biegiem czasu pisownia spolszczona będzie zapewne coraz powszechniejsza i w następnych wydaniach być może odwrócimy kolejność wariantów. Trzeba pamiętać, że autorzy niektórych słowników dają pierwszeństwo formie spolszczonej dla zasady (np. uważają, że należy wszystko polszczyć, albo przewidują, że forma spolszczona kiedyś się upowszechni, i notują ją w słowniku na pierwszym miejscu, aby jej w tym pomóc).
Mirosław Bańko