dezinstalacja, a nie deinstalacja

Szanowni Państwo!
Czy poprawna jest forma dezinstalacja, czy raczej deinstalacja? Z tego, co czytałam w poradni, przed samogłoską powinno wystąpić dez-, jak np. dezaktywacja. Jednak ostatnio spotkałam się z opinią polonistki, która uważa, że prawidłowa forma w przypadku deinstalacji, to właśnie forma z de-. Bardzo proszę o odpowiedź.
Musi się Pani zdecydować, czy wierzyć poradni, czy polonistce. Może hasła de- i dez- w Wielkim słowniku wyrazów obcych PWN przekonają niedowierzających.
Proszę pozwolić, żebym drugie zdanie Pani pytania wykorzystał do objaśnienia innej kwestii: „Z tego, co czytałam w poradni, przed samogłoską powinno wystąpić dez-”. Tego rodzaju konstrukcja jest charaktersytyczna dla języka mówionego, w piśmie natomiast oczekiwalibyśmy konstrukcji pełniejszej: „Z tego, co czytałam w poradni, wynika, że przed samogłoską powinno wystąpić dez-”. Podobnie zamiast „Z tego, co wiem, jutro ma padać deszcz” lepiej powiedzieć: „Z tego, co wiem, wynika, że jutro ma padać deszcz”. A jeszcze lepiej, bo prościej: „O ile wiem, jutro ma padać deszcz”.
Mirosław Bańko, PWN