dh

Słownik ortograficzny podaje odmianę skrótu dh 'druh', nie podaje natomiast ani formy, ani odmiany skrótu wyrazu druhna (w znaczeniu funkcji harcerskiej). Jak powinien wyglądać taki skrót (dh.?) i jego odmiana?
Nie znam zwyczaju harcerzy, ale myślę, że słowo druhna można skracać tak samo, jak słowo druh (np. dh Alicja Nowak), a odczytywać je jako całe słowo: druhna Alicja Nowak.
Mirosław Bańko

    W zwyczajach harcerskich skrótu „dh” używa się do skrócenia słowa „druh”, natomiast jako skrót słowa „druhna” używamy „dh.” (skrót z kropką, ponieważ słowo nie kończy się na tą samą literę co skrót tego słowa, tak samo jak ze słowem dr Nowak i dr. Nowaka). Niestety nie jestem ekspertem odnośnie języka polskiego, tylko piszę jak to używa się u mnie w środowisku.

    Mikołaj Liszyk