dialog w dialogu

Szanowni Państwo,
w jaki sposób zapisywać w powieści partie dialogowe w wypowiedzi bohatera (dialog w dialogu)? Chodzi mi o sytuację, kiedy bohater opowiada historię (rozpoczętą od myślnika), w której przytacza wypowiedzi innych postaci?
Z wyrazami szacunku
Zazwyczaj dialog w dialogu umieszcza się w cudzysłowie, tak jak uczynił to np. Marek Hłasko w opowiadaniu Pętla:
Podszedł, podniósł słuchawkę i powiedział zmienionym głosem:
– Słucham.
– Jak się masz, Kuba! Dzień dobry, tu Ryszard. Wyobraź sobie, leżę jeszcze w łóżku, a tu dzwoni Malinowski. „Słyszałeś?” – pyta. „Niby co miałem słyszeć?” – ja mówię. A Malinowski mi mówi: „Wiesz, kto do mnie dzwonił? Wyobraź sobie, Wiśniewski. Znasz przecież Wiśniewskiego. Bracie, pojęcia nie masz, co on mi powiedział. Myślałem, że skonam!” „No, mów wreszcie – wołam w słuchawkę. – Co się stało, u diabła?” Malinowski chwilę milczał, potem mówi do mnie: „On – przestał pić. Tak mówił dzisiaj rano Wiśniewski; podobno dzwonił do niego. Ale chyba nie wytrzyma, co?” „E, tam – mówię. – Dlaczego ma nie wytrzymać?” I proszę ciebie, zamknąłem mu twarz. Ale co, wytrzymasz?
– Wytrzymam.

Należy przy tym pamiętać, że nie tylko od formy zapisu zależy to, czy czytelnik się nie pogubi w tym, kto, co i do kogo mówi. Trzeba mieć słuch do dialogów i tworzyć je z wyczuciem. Hłasko był w tym mistrzem.
Adam Wolański