do Margarity Iwanowny

Szanowna Poradnio!
Bardzo proszę o pomoc w odmianie imienia odojcowskiego (otczestwa), a mianowicie: jak zwrócimy się do Margarity Iwanowny – Margarito Iwanowna czy Margarito Iwanowno? Serdecznie pozdrawiam!
Wnioskuję, że chodzi o formę, która miałaby wystąpić w starannej polszczyźnie, np. w tekście literackim. W takim razie powinno być Margarito Iwanowno.
Jan Grzenia