do czy na?

Szanowni Państwo!
Czy istnieje zasada, która mówi o formie określenia lokalizacji w przypadku miejscowości (miast, wiosek) oraz rejonów miast czy dzielnic? Chodzi o poprawne sformułowanie: w Dojlidach czy na Dojlidach (dzielnica Białegostoku)?
Pozdrawiam
Z nazwami dzielnic miast zwykle tworzymy wyrażenia z przyimkiem na (na Mokotowie, na Bielanach, na Ołbinie), a więc powinno być na Dojlidach.
Nie jest to jednak rygorystycznie przestrzegana zasada, a chwiejność form spotyka się szczególnie często w wypadku nowych dzielnic, które wcześniej były odrębnymi miejscowościami, np. do Wilanowa, na Wilanów.
Oznacza to, że do formy w Dojlidach trzeba się odnieść tolerancyjnie, ale w razie wątpliwości najlepiej wybrać konstrukcję na Dojlidach.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski