… do osoby, której nie lubisz

Musisz zbliżyć się do osoby, którą nie lubisz – czy to zdanie jest prawidłowo wypowiedziane? Dziękuję za odpowiedź.
Zdanie zawiera błąd składniowy – zaprzeczony czasownik nie lubić rządzi dopełniaczem (nie lubisz – kogo? czego?), a zatem łączący się z nim wyraz (tu: zaimek który) powinien wystąpić w dopełniaczu (której). Poprawna forma to: Musisz zbliżyć się do osoby, której nie lubisz.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski