dobry czas na…

Ostatnio zastanawiałem się, czy piszę się, że „Wiosna jest dobrym czasem na zakochanie”, czy „Wiosna jest dobrym czasem do zakochania”. Ja opowiadałbym się za wersją z przyimkiem do, choć nie razi mnie pierwsza z podanych możliwości. A jak sądzą specjaliści? Za odpowiedź dziękuję serdecznie.
Dobry czas na… to konstrukcja zdecydowanie częstsza, dlatego ją właśnie chciałbym polecić.
Mirosław Bańko, PWN