dobrze albo wcale

1) Zrób to dobrze albo wcale.
2) Zrób to dobrze albo wcale tego nie rób.
Czy zastosowany w pierwszym zdaniu skrót składniowy jest dopuszczalny?
W języku potocznym na pewno tak. Podobne konstrukcje trafiają się także w tekstach drukowanych, i to u cenionych autorów, np.: „Andrzej już się wystrzegał i pił mało albo wcale” (J. Iwaszkiewicz, Sława i chwała). W starannej wypowiedzi lepiej jednak skrót rozwinąć: „Pił mało albo nie pił wcale”.
Mirosław Bańko, PWN