dobrze, ale niejasno

Czy można powiedzieć: „Osoba ta jest odpowiedzialna za terminowe zgłoszenie pracowników do wydania instruktażu”? Chodzi mi tu szczególnie o zwrot zgłoszenie do wydania.
Z góry ślicznie dziękuję za pomoc.
Formalnie wszystko jest w porządku, ale zupełnie nie wiadomo, o co chodzi: czy pracownicy mają komuś wydać instruktaż, czy też pracownikom on ma być wydany. Zwrot typu zgłoszenie do wydania sam w sobie nie jest zły i nie raziłby np. w zdaniu: „Osoba ta jest odpowiedzialna za terminowe zgłoszenie pracowników do szczepienia”. Tu bowiem raczej nie powstanie wątpliwość, czy pracownicy mają być zaszczepieni, czy sami mają kogoś szczepić.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski