dopełniacz imion

Jaki będzie dopełniacz imion: Buzi, Wafsi, Zichri, Neri, Chagi, Chizki, Jogli, Jiszi, Likchi, Machli, Machi, Susi, Uni?
Dziękuję
Przynajmniej część z podanych to męskie imiona występujące w Biblii. Należy je odmieniać tak jak inne imiona lub nazwiska o tym samym zakończeniu, np. Antoni, Corelli. W związku z tym w dopełniaczu dodajemy końcówkę -ego, stąd formy Buziego, Wafsiego, Zichriego itd. Końcowe -i należy pominąć przed -l-: Joglego, Machlego.
Imiona żeńskie o tym samym zakończeniu nie odmieniają się.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski