dr n. hum., mgr inż. …

Szanowni Państwo!
Po ukończeniu akademii technicznej używałem tytułów mgr inż. W kolejnych latach podwyższyłem swoje kwalifikacje i otrzymałem tytuł doktora nauk humanistycznych. Mam w związku z tym pytanie. Czy mogę używać tytułu dr inż. czy tylko dr na oficjalnych dokumentach (wizytówkach itp.)? Uprzejmie proszę o odpowiedź.
Z poważaniem
Wiesław Chudy
Używanie formy dr inż. jest w opisanym wypadku nieuprawnione, ponieważ informuje o tym, że mająca ten stopień osoba jest doktorem z zakresu nauk technicznych. Aby odbiorcy nie wprowadzać w błąd, ale też rzetelnie poinformować o własnym wykształceniu, należałoby zastosować formę dr n. hum., mgr inż. Wiesław Chudy.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski