dręczyć SMS-ami

Czy ta treść jest obraźliwa: „Po wystawieniu opinii sprzedający zaczął nękać smsami o zmianę opinii, proponując zwrot pieniędzy”?

Szanowni Państwo,

wszystko zależy od tego, jaki był/jest stan faktyczny. Główne pytanie dotyczy tego, ile SMS-ów z propozycją zmiany opinii zostało wysłanych i jaką formę przyjęły. Czasownik nękać znaczy: ‘ustawicznie dręczyć, trapić, niepokoić (czymś) kogoś; dokuczać komuś, nie dawać chwili spokoju’. Jeśli ktoś wysłał dwa lub trzy SMS-y z nienapastliwą treścią, to trudno to nazwać ‘ustawicznym dręczeniem kogoś’. Wówczas osoba oskarżona o nękanie może się poczuć dotknięta (obrażona) takim stwierdzeniem.

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański