druidy, czyli znowu o deprecjatywności

Szanowni Państwo,
Słownik scrabblisty (wydanie książkowe) jako poprawną wymienia formę druidy. Nie znajduję jej w innych słownikach. Zaś druid to przecież człowiek, a więc powinno być druidzi. Forma druidy wydaje mi się błędna, bo jest zbudowana wg zasad dotyczących nazw przedmiotów lub zwierząt. Czy Słownik scrabblisty się myli?
Łączę pozdrowienia
Konrad Poleski
Druidy to tzw. forma deprecjatywna, podobnie jak np. studenty lub profesory. Większości takich form używa się bardzo rzadko, można powiedzieć, że istnieją one tylko potencjalnie. Ale scrabbliści skwapliwie korzystają ze wszystkich możliwości, które stwarza język. Ciekawe, czy w wymienionym słowniku jest także forma scrabblisty – te scrabblisty.
Niektóre rzeczowniki męskoosobowe mają tylko formę deprecjatywną, np. chamy, matoły, pętaki. Ocena zawarta w ich znaczeniu dobrze harmonizuje z ich charakterystyką gramatyczną.
Mirosław Bańko, PWN