dwa Kralle czy dwie Krall?

Dowiedziałem się w Poradni, że dwie książki Hanny Krall to dwa Kralle. Trochę mnie to zaskoczyło (spodziewałem się – najbardziej – że się takiej formy nie tworzy, ew. że będą to dwie Krall), więc… drążę temat. Jak się taką formę utworzy od nazwiska Masłowska – dla 1 książki, dla 2 książek? Dwie książki braci Strugackich to dwa Strugackie (tak było w tamtej odpowiedzi), a jedna?
Pana zdziwienie jest nieuniknione, ponieważ formy takie są zwykle czysto potencjalne (możliwe, lecz nie używane, w związku z czym brak im oparcia w zwyczaju językowym), co wyraźnie zaznaczyłem we wcześniejszej odpowiedzi.
Podtrzymuję pogląd, że o dwóch książkach autorki Zdążyć przed Panem Bogiem najlepiej powiedzieć dwa Kralle, wyrażenie dwie Krall ma ewidentnie osobowe znaczenie.
Jedna książka Doroty Masłowskiej to po prostu Masłowska, jeśli dodamy następny tytuł lub egzemplarz, będziemy mieć dwie Masłowskie.
Jedna książka braci Strugackich to najprawdopodobniej Strugaccy, może też Strugacki.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski