dwa pytania z interpunkcji

Szanowni Państwo,
chciałbym zapytać, czy poprawnie zapisane jest zdanie:
Kowalski napisał, że: „Przewidywanie pogody nie jest łatwe.”.

Chodzi o znajdujące się na końcu zdania dwie kropki. Jest to poprawne czy wystarczyłaby tylko jedna? Pozwolę sobie zapytać jeszcze, czy po słowach: „Powstaje pytanie, czy (…)” na końcu zdania powinno się umieścić znak zapytania?
Dziękuję za odpowiedź.
Z wyrazami szacunku
A. C.
Pierwszy przykład podany w pytaniu powinien mieć tylko jedną kropkę, na końcu (kropka przed zamykającym cydzysłowem jest niepotrzebna). W przykładzie tym zbyteczne jest ponadto słowo że, zdanie więc powinno wyglądać tak:
Kowalski napisał: „Przewidywanie pogody nie jest łatwe”.

albo tak:
Kowalski napisał, że przewidywanie pogody nie jest łatwe.

Jeśli chodzi o drugi przykład, to choć zdanie podrzędne jest pytaniem, zdanie główne jest oznajmujące, całość zatem nie powinna się kończyć pytajnikiem. Z tego samego powodu pytajnik nie powinien zamykać zdania, w którym umieścił Pan swój przykład:
Pozwolę sobie zapytać jeszcze, czy po słowach: „Powstaje pytanie, czy (…)” na końcu zdania powinno się umieścić znak zapytania.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski