dwudziestolatek

Ktoś mnie pyta o wiek (np. w liście), ale nie chcę na ten temat odpowiadać szczegółowo. Czy w tym celu mógłbym, dajmy na to, powiedzieć, że jestem dwudziestolatkiem, w sytuacji kiedy mam 26 lat?
Oczywiście, nawet gdyby miał Pan 29 lat, byłoby to możliwe. Ale jeśli zależy Panu na ścisłości, może się Pan przedstawić jako dwudziestoparolatek.
Mirosław Bańko, PWN