dwukropek a wyliczenie

„W ciągu życia mogą one wypływać na poczucie własnej wartości i samoocenę, edukację, aktywność zawodową, społeczną oraz czynności dnia codziennego (cyt. za: Hallahan, Kauffman, 1988, s. 105-106)”.
Po na nie powinno być dwukropka? Albo jeszcze raz słowa aktywność przed słowem społeczną?
Nie każdy ciąg przymiotników podporządkowanych temu samemu rzeczownikowi należy poprzedzać dwukropkiem. Jego obecność przyczyni się do wyodrębnienia listy jako pewnej całostki składniowej, a nie zawsze jest powód ją wyodrębniać, zwłaszcza gdy – jak w pytaniu – lista składa się tylko z dwóch elementów. Nie ma potrzeby też powtarzać rzeczownika przed każdym przymiotnikowym elementem listy. Taki zabieg może być czasem uzasadniony, ale zdanie zacytowane w pytaniu najlepiej zostawić w takim stanie, w jakim jest.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski