dwukropek czy myślnik?

„Real vs Barcelona: Królewscy nie zagrają w pełnym składzie” czy „Real vs Barcelona – Królewscy nie zagrają w pełnym składzie”?
I tak, i tak dobrze. Dwukropek może zapowiadać rozwinięcie treści, myślnik – wprowadzenie kontrapunktu. Oba znaki mają też inne funkcje (np. w poprzednim zdaniu myślnik jest znakiem elipsy). Jeśli zacytowane w pytaniu przykłady mają być nagłówkami, np. w gazecie lub na stronie internetowej, i pierwsza część przykładu znajdzie się w innym wierszu niż druga, to żaden znak między nimi nie jest potrzebny.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski