dwukropek po przyimku

Czy można do wszystkich tych określeń zastosować przyimek z i czy nie będzie to błędne: „Przyczyny związane są z: zmianą, sprzedażą, fizyczną, wygaśnięciem”?
Dziękuję.
Najlepiej napisać: „Przyczyny związane są ze zmianą, sprzedażą, fizyczną [?], wygaśnięciem”, tzn. usunąć dwukropek, a formę przyimka dostosować do następnego wyrazu. Postawienie dwukropka po przyimku jest tak czy owak niezręczne, niezależnie od tego, którą z dwóch jego form się wybierze. Przyimek zakończony dwukropkiem przyciąga bowiem ku sobie akcent zdaniowy, tymczasem akcentowanie przyimka rzadko jest uzasadnione, a niesylabiczny przyimek pod akcentem brzmi sztucznie.
Mirosław Bańko, PWN