dwukropek po skrócie pt.

Czy dopuszczalny jest zapis: pt.: „Zemsta” (chodzi o dwukropek po skrócie pt.)? Byłam przekonana, że nie. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Zasadniczo dwukropka po skrócie pt. nie stawiamy. Czasem można natrafić na tytuł tak długi, że chciałoby się go poprzedzić dwukropkiem, ale nawet wtedy znak ten nie jest konieczny. Tym bardziej zaś wydaje się zbyteczny przed tytułem jednowyrazowym.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski