dwupak, trójpak, wielopak

Szanowni Eksperci,
przeczytałam w poradni obszerną wypowiedź na temat wielopaków. Chciałabym zadać dodatkowe pytanie: jak odmieniać to słowo – cena dwupaka czy dwupaku? Za pierwszą wersją według mnie przemawia analogia do słowa chłopak – chłopaka.
Dziękuję i pozdrawiam,
Joanna
Chyba rzeczywiśccie analogia do chłopaka, źrebaka, plecaka i wielu innych rzeczowników na -ak odgrywa tu rolę. W każdym razie dopełniacze dwupaka, trójpaka, wielopaka są częstsze niż dwupaku, trójpaku, wielopaku. Trzy ostatnie formy to przede wszystkim miejscowniki, w tej funkcji niezastąpione.
Mirosław Bańko, PWN