dyrektor Janina Kowalska

Które z poniższych sformułowań są poprawne?
1) Spotkanie z Janiną Kowalską, dyrektorem Muzeum Regionalnego.
2) Spotkanie z Janiną Kowalską, dyrektor Muzeum Regionalnego.
3) Spotkanie z dyrektorem Muzeum Regionalnego Janiną Kowalską.
4) Spotkanie z dyrektor Muzeum Regionalnego Janiną Kowalską.
Mamy tu właściwie tylko dwa różne pod względem gramatycznym sformułowania, bo przykłady 1. i 3. oraz 2. i 4. różnią się jedynie szykiem. Problem tylko, czy wyraz dyrektor odnoszący się do kobiety odmieniać jak rzeczownik męskoosobowy, czy żeński. Zgodne z normą polszczyzny jest i jedno, i drugie, a więc poprawne są wszystkie podane przykłady. Można się co najwyżej zastanawiać, które uznać za lepsze. Sam wybrałbym konstrukcję 2. lub 4.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski