dyskontynuacja

Dzień dobry!
Czy poprawne jest słowo dyskontynuacja jako synonim do nie znalazł kontynuacji? Czy takie wyrażenie (dyskontynuacja) w ogóle istnieje?
Pozdrawiam
Dyskontynuacja istnieje, przynajmniej w niektórych językach zachodnioeuropejskich. Ma swoje źródła w średniowiecznej łacinie, niewykluczone, że pojawiała się w polskich makaronizowanych tekstach już w XVII wieku (ciekawe, czy ma ją w swoich archiwach Pracownia Słownika Języka Polskiego XVII i 1. poł. XVIII wieku PAN).
W dzisiejszej polszczyźnie o dyskontynuacji mówi się pod wpływem języka angielskiego. Osobiście wolałbym zaprzestanie, przerwanie, zaniechanie, zakończenie, wstrzymanie, zawieszenie lub inny wyraz bliskoznaczny. Być może jednak właśnie ta obfitość bliskoznaczników, między którymi trzeba dokonać wyboru, skłania niektóre osoby do sięgania po mądrze brzmiącą i nie wymagającą zastanowienia dyskontynuację.
W społeczeństwie przedpiśmiennym takie słowo miałoby oczywiście mniejsze szanse jako za długie i niewygodne artykulacyjnie. Kariera niektórych słów w języku pisanym bierze się z ich atrakcyjności graficznej, por. choćby e-mail, którego nie polszczymy pod względem ortograficznym chyba dlatego, że zatarciu uległaby wtedy modna cząstka e-.
Mirosław Bańko, PWN