dyskusja a omówienie

Proszę o opinię na temat słowa dyskusja pojawiającego się często jako część publikacji naukowej. Czy jest to kalka z angielskiego discussion? Czy nie lepiej byłoby Omówienie (wyników badań)?
Nie wiem, czy dyskusja we wspomnianym znaczeniu jest kalką z języka angielskiego (jeżeli w ogóle jest to kalka, to bardziej bym podejrzewał łacinę). Niewątpliwie jednak jest różnica między dyskusją a omówieniem. Ta pierwsza zakłada prezentację różnych stanowisk.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski