dywiz czy myślnik?

Jaki znak (myślnik czy dywiz, ze spacjami czy bez) zastosować w dzieleniu wyrazów na sylaby (np. lo-ko-mo-ty-wa) lub litery (np. k-u-b-e-k), a jaki w podawaniu opozycji (np. dźwięczność – bezdźwięczność, wiadro – firana)?
W pierwszym przypadku należy zastosować dywiz (łącznik) bez spacji, a w drugim – myślnik (w postaci pauzy lub półpauzy) ze spacjami.
Adam Wolański