dziarotka czy dzierotka?

Witam.
Wielki słownik wyrazów obcych PWN-u notuje nazwę rośliny klarkia wraz z jej synonimem: dziarotka. Natomiast Słownik warszawski traktuje o tej samej roślince, ale jest już pisownia dzierotka. Czyżby któraś z dwóch form była błędna (dziarotka czy dzierotka)? Czy może obie nazwy są poprawne?
Dziękuję z góry za rozwianie moich wątpliwości.
W tekstach internetowych, przede wszystkim w takich, które godne są zaufania, występuje wyłącznie dzierotka. W takim razie należy uznać, że jest to forma podstawowa nazwy, zaś dziarotkę najlepiej traktować jako jej wariant, prawdopodobnie rzadki (mógł się ukształtować na gruncie gwarowym).
— Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski
PS. Także Wielka encyklopedia PWN w tomie 7 ma wyłącznie dzierotkę.
Red.