dzieci mojego rodzeństwa

Szanowni Państwo!
Czy w języku polskim istnieje rzeczownik grupowy określający dzieci mojej siostry i dzieci mojego brata lub też dzieci mojego rodzeństwa, który jednocześnie nie określałby płci dzieci? Czy istnieje jedno słowo, którym można by zastąpić zwrot siostrzeńcy i siostrzenice czy bratankowie i bratanice?
Z poważaniem,
Ola Sweeney
W polszczyźnie nie ma jednowyrazowej nazwy ani na określenie dzieci brata, ani dzieci siostry, ani też dzieci rodzeństwa. W razie potrzeby posługujemy się podanymi formami opisowymi.
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski