dziedziczyć po kimś i po czymś

W książkach informatycznych tłumaczonych z angielskiego, gdzie mowa jest o pewnych zależnościach między obiektami, występuje pojęcie dziedziczenia (jedna klasa obiektów może dziedziczyć cechy po innej). Jednak w polskich tłumaczeniach występują różne wersje. Proszę o sugestię, która forma jest poprawna, bo co książka, to jest inaczej:
- klasa dziedziczy z klasy
- klasa dziedziczy od klasy
- klasa dziedziczy po klasie.
W wersji ang. jest inherit from.
Skoro dziecko dziedziczy pewne cechy po rodzicach, to niech i klasa dziedziczy je po klasie. Użycie przyimka po wydaje się nam tu najwłaściwsze.
Mirosław Bańko