dzielenie wyrazów

Szanowni Państwo,
w najnowszym SO zdziwiło mnie sugerowane dzielenie wyrazów zawierających przedrostek anty, np. an•tyaler•gicz•ny lub an•tykon•cep•cja (choć zarazem: anty•abor•cyj•ny). Dlaczego w przypadku tego prefiksu nie obowiązuje reguła podziału słowa zgodnie z budową słowotwórczą?
Łączę wyrazy szacunku
Zasada oczywiście obowiązuje, tzn. nie można podzielić np. antyk•oncepcja, ale taki podział i tak by nikomu nie przyszedł do głowy. Myślę, że kropki w prefiksie an•ty postawiono w słowniku po to, aby zapobiec dzieleniu a•nty. Z przytoczonych przykładów wynika niestety, że zrobiono to niekonsekwetnie.
Mirosław Bańko, PWN