dzielenie wyrazów

Mam pytanie odnośnie poprawnego sposobu przeniesienia wyrazu przekształcenia. Czy zapis przek-ształcenia jest błędem? Jeśli tak, to w jaki sposób ów wyraz powinien być przeniesiony oraz jakie zasady przenoszenia odnoszą się do tego przypadku?
Należy oddzielić przedrostek od pozostałej części wyrazu: prze-kształcenia. Zob. Wielki słownik ortograficzny PWN.
Mirosław Bańko, PWN