dzielenie wyrazów

Dzy zmieniły się ostatnimi czasy zasady dzielenia wyrazów? Mój program do składania książek, gazet etc. (Adobe Indesign) ostatnimi czasy dzieli wyrazy w bardzo dziwny sposób, np lewym podzielił na lew – ym. I zastanawiam się, czy to przypadkiem słownik programu zwariował, czy może rzeczywiście nastąpiły pewne zmiany w dzieleniu.
Z wyrazami szacunku.
Nie było ostatnio żadnych zmian w zasadach dzielenia wyrazów. Może w Pana programie przypadkiem zmieniła się jakaś opcja i program zaczął dzielić po angielsku?
Mirosław Bańko, PWN