dzielnica Marszałka Piłsudskiego

Szanowni Państwo,
proszę o rozwianie wątpliwości, jak powinno się zapisywać nazwę planowanej przed wojną, ale nigdy niezrealizowanej nowej dzielnicy Warszawy, która miała upamiętniać marszałka Piłsudskiego (koncepcja powstała w latach 30. XX wieku, patronował jej Stefan Starzyński): Dzielnica Marszałka Piłsudskiego czy dzielnica Marszałka Piłsudskiego?
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Zasadniczo może być i tak, i tak: w pierwszym wypadku mamy do czynienia z nazwą własną, w drugim z tzw. deskrypcją określoną (jak by powiedzieli logicy) albo wyrażeniem omowynym, inaczej: peryfrastycznym (jak by mogli powiedzieć językoznawcy). Jak miało być naprawdę, nie wiem; odpowiedzi trzeba by szukać chyba w materiałach archiwalnych. Jeśli nie ma Pani na to czasu, to radzę wybrać jako bezpieczniejszy zapis małą literą, tzn. dzielnica Marszałka Piłsudskiego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski