dzisiaj, nie dzisiej

Dlaczego coraz więcej osób mówi dzisiej zamiast dzisiaj? Czy ta forma w języku ogólnym jest dopuszczalna?
Pisownia dzisiej jest błędna, analogiczna wymowa też nie znajduje uznania w słownikach poprawnej polszczyzny, choć jest artykulacyjnie uzasadniona (między wysokimi głoskami [ś] i [j] samogłoska [a] ulega podwyższeniu, co może ją upodobnić do [e]). Inny czynnik oprócz wymowy, który może skłaniać do błędnej pisowni, to zakończenie przymiotnika dzisiejszy.
Mirosław Bańko, PWN