dzisiaj

Witam!
Często, zwłaszcza w telewizji, można usłyszeć słowo dzisiaj wymawiane jako [dzisiej]. Czy taka wymowa jest poprawna?
Jest to wymowa potoczna. Jeśli występuje w języku spikerów telewizyjnych, to można mieć do niej niejakie zastrzeżenia, jeśli np. w dialogach filmowych – uznałbym ją za naturalną. Przejście od głoski [a] do [e] w obustronnym sąsiedztwie głosek o wysokiej artykulacji jest dobrze uzasadnione. Ważne, by nie pisać dzisiej, gdyż taka pisownia nie mieści się w normie ortograficznej.
Mirosław Bańko, PWN