ę, ą przed spółgłoskami szczelinowymi i w wygłosie

Jak wymawiać słowo szczęście (a śćiślej jak wymawiać głoskę „ę” – jaka jest zasada wymowy ę przed s i ś)?
Jak należy poprawnie wymawiać nosówkę ą na końcu wyrazu, np. widzą, skaczą, z kobietą, z wiarą etc.?
Dziękuję
Życzę zdrowych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy
Literę ę przed spółgłoskami szczelinowymi wymawia się jako ciąg dwóch dźwięków: pierwszym jest ustna samogłoska e, drugim albo nosowe niesylabiczne u, albo nosowa jota, zależnie od charakteru następującej spółgłoski szczelinowej. W słowie szczęście przed miękką spółgłoską ś wypowie się raczej jotę, choć i nosowe niesylabiczne u jest tu możliwe.
Literę ą na końcu wyrazu wymawia się analogicznie: najpierw ustne o, potem nosowe niesylabiczne u. Gwarowa wymowa typu [widzo] lub [widzom] nie jest poprawna w polszczyźnie ogólnej.
Mirosław Bańko